Lacný alebo drahý zabezpečovací systém?

Za poslednú dobu sa na trhu začali objavovať rôzne typy zabezpečovacích systémov, niektoré už od veľmi "zaujímavých" cien. Preto si pýtame, má teda zmysel míňať veľa eur za drahý zabezpečovací systém? Ľudia sú naučení  nakupovať lacnú elektroniku bez ohľadu na značku a jej kvalitu. Veď je to tak lacné, že si radšej kúpim tri lacné ako jeden drahý. Áno, je to pravda, veď lacné rádio tiež hrá a keď  sa pokazí, kúpim nové alebo ho zreklamujem. 

V oblasti zabezpečovacích systémov toto pravidlo neplatí.  Keď sa pokazí si síce môžte  kúpiť  nový zabezpečovací systém, ale ako zistíte, že sa zabezpečovací systém pokazil? Vy to väčšinou nezistíte, zistí to zlodej, ktorý sa k vám vkradne.

Aké sú teda parametre pre výber zabezpečovacieho systému?

Určite  to nie je cena. Tá väčšinou skôr naznačuje kvalitu. Najdôležitejšie sú tieto parametre:

  • Spoľahlivosť zariadenia: zaistí funkčnosť zabezpečovacieho systému práve v momente, keď ho najviac potrebujete. Navyše vás nebudú trápiť falošné poplachy z rôznych nezistiteľných príčin.
  • Komfort ovládania: zabezpečovací systém budete používať rutinne denne pri odchode a príchode. 

Koľko teda investovať do zabezpečovacieho systému? Najvhodnejšia stratégia je investovať maximálnu čiastku, ktorú mám na zabezpečovací systém určenú s tým, že ho budem používať čo najdlhšie. Profesionálne zabezpečovacie systémy ako je rad napríklad Jablotron 100  vydržia niekoľko rokov. Lacné supermarketové systémy dosahujú životnosť 1-3 roky.  Sú totiž vyrábané s ohľadom na cenu nie životnosť. Nemožno však  priamo odsudzovať všetky lacné zabezpečovacie systémy. Vždy  je dobré mať na pamäti, že je lepší lacný zabezpečovací systém než žiadny. 

 

Image alt text.