Ako si vybrať vhodný zabezpečovací systém

Bohužiaľ, ani naši štvornohí miláčikovia nedokážu ochrániť náš domov na 100%. Hovorí sa, že sezóna zlodejov je najmä počas dovolenkového obdobia. Pravda je však taká, že pohov si zlodeji nedajú ani na jeseň, v zime, či na jar. 

Ak sa rozhodujete, ako zabezpečiť svoj dom, byt či inú nehnuteľnosť, máte na výber z niekoľkých možností. Na ochranu majetku môžete využiť elektronické zabezpečenia a kamerové systémy

Pre koho  je vhodný zabezpečovací systém? Kto ho potrebuje a PREČO? 

Zabezpečovací systém slúži v prvom rade na ochranu majetku, ochranu proti vlámaniu a krádežiam, aby sa Váš majetok nestal terčom zlodejov. Z tohto pohľadu zabezpečovací systém potrebuje každý, kto vlastní nejaký majetok či nehnuteľnosť. 
Alarm by určite mal byť súčasťou Vášho domu, pretože v spojení s bezpečnostným kamerovým systémom môže pomôcť najmä pri spätnom odhaľovaní vzniku nežiadúcej udalosti, pri vlámaní, pri odhalení páchateľa a jeho identity

Pri voľbe vhodného zabezpečovacieho systému je najdôležitejšie zvážiť, čo chceme chrániť.

Najmä pri rodinnom dome je potrebné posúdiť počet možných vstupov do objektu, ako sú okná, dvere, brány, cez ktoré by sa mohol páchateľ dostať dovnútra. Od toho sa odvíja rozsah navrhnutého alarmu. Odporúčame umiestniť detektory do všetkých miestností, aby nedošlo k žiadnemu neoprávnenému vstupu osoby do objektu.   
Zabezpečovací systém je možné rozdeliť na niekoľko sekcií a nastaviť ochranu miestností samostatne. Napr. pri odchode z domu zablokujete obývaciu časť domu,  garáž sa zablokuje 
v neskoršom časovom intervale, keď sa tam už nebudete nachádzať. 

Aké sú možnosti a nastavenia zabezpečovacieho systému? 
Možností je viac než dosť. V ponuke nájdeme základné komponenty alarmov ako pohybové detektory, detektory rozbitia skla, klávesnice, sirény a iné.  

Systém je možné doplniť aj o detektory zvýšenej teploty, dymu alebo plynu. Tie sú výlučne prispôsobené na detekciu a prevenciu proti požiaru. Odporúčame ich použiť najmä ak máte v dome plynový kotol či kozub, aby nedošlo k priotráveniu plynom. 

KASPROF SECURITY AGENCY odporúča z alarmov systém Jablotron, s ktorým máme dlhodobé a najlepšie skúsenosti. V prípade záujmu Vám vieme systém dodať, namontovať, servisovať a aj pripojiť na naše PCO (pult centrálnej ochrany)

Kamerové systémy

Kamerový systém sa postará o vizualizáciu diania v monitorovaných priestoroch. Moderné kamerové systémy disponujú vysokým rozlíšením a je jednoduché ich prepojiť s notebookom i so smartfónom. Vďaka tomu môžete počas oddychu na chalupe ľahko skontrolovať aktuálnu situáciu u vás doma. V prípade vlámania alebo pokusu o násilné vniknutie môžete na základe videozáznamu identifikovať zlodeja a zdokumentovať udalosť.

Z kamerových systémov spolupracujeme so značkou Hikvision, ktorý Vám taktiež vieme kompeltne zostaviť.

V pripade záujmu nás neváhajte kontaktovať.