3 dôvody, prečo povedať ÁNO kamerovým systémom

Viete, ako sa hovorí – dôveruj, ale preveruj. Nezaraďte sa medzi tých, ktorí doplatili na svoju prílišnú dôverčivosť. Práve naopak, zaraďte sa medzi tých, ktorí sa pripravili vopred pre každý prípad nečakaného sledu udalostí. Či ste firma, alebo by ste sa radi cítili v bezpečí vo vlastnej domácnosti, kamerové systémy sú ,,must-have“ dnešnej doby. Doby, v ktorej čelíme prepadom v domácnostiach, vypočítavým zamestnancom, či prefíkaným zlodejom. Napriek tomuto známemu faktu je stále mnoho ľudí, ktorí radšej riskujú, ako si zabezpečia poistku, ktorá sa nakoniec niekoľko-násobne zúročí.

1. Istota nad zlato

Nebojte sa, nie ste paranoidní, ak rozmýšľate nad kúpou kamerových systémov. Ste predvídavíobozretní. Práve v tomto prípade sa neoplatí skúšať staré známe pravidlo risk je zisk. Váš domov nemusí byť zrovna zlatá baňa na to, aby bola atraktívna pre zlodejov. Postačí pár kusov elektroniky a peniaze uschované ,,v ponožke“. No nemusí sa tiež jednať iba o materiálne veci. V stávke je aj vaše zdravie. Či už hovoríme o násilnom vlámaní, alebo aj o každodennom živote. Prostredníctvom kamier totiž viete pomôcť v urgentnom prípade chorému, alebo staršiemu človeku, či máte kontrolu nad situáciou pri malom dieťati, alebo štvornohom miláčikovi. Takto sa nebudete musieť báť nikoho a nič nechať doma bez dozoru.

2. Multifunkčný dizajn

Okrem toho, že dnešné kamerové systémy pôsobia veľmi vkusne, elegantne a dodajú objektu profesionalitu, majú zároveň psychologickú moc odplašiť potenciálnych zlodejov. Dve muchy jednou ranou! Tieto šikovné malé zariadenia majú dosah na dianie v 110° uhle v špičkovej kvalite za každých svetelných okolností. Nemusíte sa preto báť, že vám pod rúškom noci niečo unikne. Aj tí, čo vyčíňajú po večierke, to majú spočítané.

3. Nezvratné dôkazy

Zariadenie ukladá celý záznam na pamäťovú kartu, ktorá slúži ako nevyvrátiteľný dôkaz voči páchateľovi. A to má v prípade udalosti tú najväčšiu cenu. Najlepší svedkovia sú tí audiovizuálni – neprekrucujú skutočnosti, ale ukážu ich presne také, aké sú. Vy to máte čierne na bielom a vinník sa z toho nijako nevykrúti. Záznam je kľúčovým aj pri poistnej udalosti, preto sa vám investícia do kamerových systémov vyplatí niekoľkonásobne. A v prípade, že máte podozrenie a nie ste si istí, či sú veci tak, ako majú byť, stačí sa jednoducho pripojiť online a overiť si situáciu. Navyše si viete bezprostredne zistiť, či upozornenie vaším zabezpečovacím systémom nie je iba falošný poplach. V dnešnej dobe poznáme už tak vyspelé zariadenia, že vám zašlú ihneď notifikáciu o zmiznutí stráženého objektu, či narušení bezpečnosti.